Bizde en çok dikkat edilen unsurlardan biri şudur;

Salonumuza gelen bir müşteriyi misafirimiz gibi, evimize gelmiş bir misafirimiz gibi görüyoruz. Evimize gelen bir misafiri nasıl karşılıyorsak, ağırlıyorsak, nasıl güler yüzle hareket ediyorsak, müşterimize öyle davranıyoruz, birinci kuralımız bu. Güler yüzlü çalışanlarımızla, temiz ve hijyenik bir ortam sunuyoruz.

Türkiye’de aslında birçok şeyin öncüsüyüz. Mesela manikür pedikür için yurtdışından getirdiğimiz özel bir sistemimiz var ve Türkiye’de ilk defa bu sistemi kullanan kuaför biziz. Bir senedir bu çalışmayı yapıyoruz.

Hijyen çok önemli ve biz bu konuda özellikle çok hassas davranıyoruz. Hiçbir ürünümüz buna fön fırçaları da dâhil ikinci kez kullanılmıyor. Penuarlar, fön fırçaları da dâhil ikinci kez kullanılmıyor. Bir müşterimize fön çekildi ise aynı fön fırçası ile başka bir müşteriye gidilmiyor. Mutlaka temizleniyor, sterilize ediliyor, streçleniyor ve kullanılır hale geliyor. Ameliyatlarda kullanılan hijyenle ilgili sterilize aletleri vardır salonumuzda. Hiçbir aletimiz manikürcülerimiz pedikürcülerimiz dahil, en az ikişer takım aleti vardır, aletler bir defa kullanılır, sterilize edilir, diğer müşteriye yeni aletlerle gidilir ve tasarım uygulanır. Buna çok önem veririz. Bunlar her yerde söylenir ama bizde gerçekten uygulanır. Bunlar gerçekten önemli ayrıntılardır. Bu, markalaşmış büyük kuaförlerde dahi yoktur. Hiçbir penuar ikinci kez kullanılmaz ve atılır. Bu bizde böyledir. Biz bunu yapan tek kuaförüz ve bu konuda tek olduğumuzu iddia ediyoruz.

Diğer bir yenilik daha doğrusu öncü olduğumuz bir diğer konu ise vitrin uygulaması. Vitrini Eray Beler Kuafor ilklerolan ilk kuaförüz. Biz gerçek saçlardan oluşan mankenlerimizle devamlı vitrinimizde saç modelleri yeniliyoruz. Eray kuaförün önünden geçen insanlar vitrindeki modellerden de beğenip, aynı tasarımı bizden talep ediyorlar.

Diğer bir yenilik ya da buluşumuz ise tasarımla ilgili. Saçla ilgili röfle tekniği. Bunda özellikle balyaj tekniğimizde bigudilerle tığla bigudinin içine saçı alıyoruz, istediğimiz yerlerden tığla çekip çektiğimiz yerlere saçının rengini veriyoruz. Bu çok önemli bir çalışma, çizgi şeklinde değil doğal, bir ağaç gövdesinden çıkan dallar gibi düşünerek, ondan ilham alarak yaptığımız bir balyaj tekniğidir. Müşterilerimiz bundan çok memnun, sadece belirli bölgelere, istersek tamamına, istersek sadece uçlarına da uygulanabiliyor bu balyaj tekniği. O yüzden hem pratik hem de çok kullanışlı.