Biz Eray Kuaför‘de ilk ve farklı bir hizmet sunuyoruz misafirlerimize. Colorometre ve Fular kullanarak misafirlerimizin renk analizini yapıyoruz ve bu analiz sonucunda bayanların hangi mevsim kadını olduklarını buluyoruz. . “Kış gibi sert mi, yoksa yaz gibi kavurucu mu, ilkbahar gibi değişken mi,  ya da son bahar gibi ölürken gülümseyen”  bir bayan mısınız ona karar veriyoruz. Karar verildikten sonra makyaj tasarımına başlıyoruz.

Mesela kızıl saçlı bir bayana daha bakır tonu, kırmızı tonu kullanıyoruz. Ya da siyah saçlı beyaz tenli bir bayana, daha lacivert daha pembe fuşya tonları kullanıyoruz. Sarı saçlı platin renkli bayanlara da daha kahve tonları kullanıyoruz.

Tabi burada müşterinin alışmış olduğu makyaj da önemli oluyor, o yüzden müşteriyle konuşarak, kaşına gözüne göre, katılacağı davete göre, kıyafetine göre, makyaj yapmayı daha uygun buluyoruz. Aslında bazen bizce doğru olan makyajı, müşteri alışık olmadığı için kabullenmekte zorlanabiliyor. O yüzden müşteriyle konuşarak bir tasarım ortaya çıkarmayı tercih ediyoruz. Tabi ten rengi, cilt rengi, saç rengi, kaş rengi burada belirleyici etkenler arasında oluyor.